Зміст
Про базові речі, які вам варто знати, розповів Олександр Пригун, Team Lead .NET Developer голландської IT компанії HYS Вакансія Back-end Java Розробник Enterprise. Олександр не одразу знайшов себе в IT і багато років займав інші посади в різних сферах. Проте вже ні для кого не секрет, що розпочати свій шлях у програмуванні ніколи не пізно, а досвід Олександра лише підтверджує, що досягнути у цій сфері можна вдосталь.
Про те, чим займається Back-end Developer
Просто розшириш свій набір навичок та станеш ще крутішим. Набір вимог може відрізнятися залежно від компанії та продукту. Якщо ти хочеш почати свій шлях в Backend, у нас є чудовий онлайн-курс з Python. На відміну від Frontend-розробників, Backend Developer має справу з невидимими для користувачів частинами софту. Щоб стати Backend-розробником, зазвичай необхідно мати технічну освіту за напрямами комп’ютерні науки або інформаційні технології.
Завжди раді вашим запитанням і коментарям про кар’єру backend розробника! 💬
Соціальні мережі відкривають двері до спільнот розробників, де можна обмінюватися знаннями, розв’язувати проблеми та відстежувати останні тенденції у бекенд розробці. Вони слугують платформою для підвищення кваліфікації та мережевого зв’язку. Розуміння того, як влаштований бекенд частина вебресурс, дає можливість оцінити справжній обсяг роботи, що лежить поза межами того, що ми бачимо на екрані.
Які навички повинен мати Back-End розробник?
Знову ж таки об’єм таких завдань залежить від того, чи є на проєкті DevOps інженер. Якщо є, то весь сенс завдання зводиться до натискання кнопки у системі автоматичного деплойменту. Якщо ні, то в обов’язки розробника може входити й налаштування самого оточення, налаштування білд системи та системи автоматичного деплойменту. Створення бекенда, створення адмінпанелі там, де необхідно, налаштування API інтеграцій.
Що таке Backend Developer? Навички, необхідні для веб-розробки
Щодо кар’єрного шляху, то backend-розробники зазвичай починають свій шлях на позиції Junior, на якій поглиблюють свої навички. Після цього йде перехід до рівня Middle, де завдання стають складнішими, а відповідальність – вищою. Досвідчені розробники часто займають позицію Senior, відіграючи вирішальну роль у команді та допомагаючи початківцям. Є також шлях до становлення технічним директором або керівником розробки, де вже важливі навички управління. Особливість роботи бекенд-розробника в тому, що чим складніший проєкт, тим більше йому необхідно знань.
Хто такий Back-end розробник та чим він займається
Незабаром фінішує перший курс «Backend» і стартує новий. Він абсолютно безплатний, єдина валюта, що приймається – це ваші знання та бажання навчатися. Найголовніше, напевне, фокусація розробника на логіці, алгоритмах, технічних деталях, де не потрібно думати, як те все буде виглядати для кінцевого користувача.
- Такий фахівець має ширші можливості для пошуку роботи та може розглядати вакансії як Frontend, Backend і Fullstack Developer.
- В рекомендаціях наведу популярні джерела для .NET розробників.
- Якщо ні, то в обов’язки розробника може входити й налаштування самого оточення, налаштування білд системи та системи автоматичного деплойменту.
- Але якщо у початківця мотивації хоч відбавляй – на тому ж YouTube безліч якісного контенту, по якому можна вчитися самостійно.
- Бекенд- і фронтенд-розробники взаємодіють, щоб створити повноцінний веб-додаток.
Від якісного серверного коду залежить коректність роботи всіх клієнтських програм та сайтів. Важливо знати одну або кілька серверних мов програмування (наприклад, Python, Java або Node.js), бази даних, а також розуміти принципи роботи мережі та забезпечення безпеки. Бекенд-розробники часто розвиваються не лише у своїй сфері, а й у суміжних. Часто знають якийсь фронтенд-фреймворк, пишуть тести, налаштовують середовища та поміщають застосунки в контейнери, проєктують рішення за допомогою UML, конвертують нетехнічні бажання в чітке проєктування. Усе це можна використати собі на користь відповідно до ваших здібностей та інтересів. Зв’яжіться з нами для того, щоб обговорити ваш проєкт і знайти формулу співпраці, за якої проєкт буде реалізовано з потрібним рівнем якості в строки, які вам необхідні.
Та й сам клієнт може звернутися одразу до багатьох серверів. На цьому рівні людина вже самостійно може виконувати завдання, але з мінімальною підтримкою колег. А Front-End — це інтерфейс з яким взаємодіє користувач, який при потребі звертається на сервер за актуальними даними.
Тому надалі я й не відхилявся від того, що «зайшло» з першого разу. Fullstack Development – це Frontend і Backend в одному флаконі. Fullstack-розробник може писати код бекенду, працювати з базами даних, створювати інтерфейси та вести проєкт самостійно. З ним зручно співпрацювати, коли потрібно часто вносити правки одночасно в клієнтську та серверну частини. Або, наприклад, швидко випустити мінімально життєздатну версію продукту. На прикладі інтернет-магазину, у базі даних зберігається вся інформація про товари (вартість, наявність, описи тощо), дані про доступні способи оплати і доставки, дані користувачів тощо.
Крім того, важливо бути знайомим із системами управління базами даних, наприклад, SQL для роботи з реляційними базами даних або NoSQL для роботи з базами даних на кшталт MongoDB або Redis. Розуміння принципів управління даними забезпечує ефективне їхнє зберігання та обробку в рамках бекенд-розробки. Фреймворк – це середовище розробки, а точніше набір бібліотек та готових рішень, у яких розробник пише код.
У широкому значенні розробка бекенда застосовується для будь-яких сервісів, що містять програмно-апаратну частину. Таким чином, розробник Backend займається створенням тієї частини, яку користувач не бачить, але яка забезпечує основні функції системи. При цьому backend-розробка є динамічною галуззю, яка постійно розвивається. Технології та вимоги постійно змінюються, тому для успішної кар’єри в цій галузі важливо постійно оновлювати і розвивати свої навички.
Бекенд-розробка підходить людям, які люблять програмувати, не бояться труднощів і готові до постійного навчання. Але запити не завжди вимагають виключно обробки даних. Іноді потрібно отримати якусь інформацію з бази даних.
Усе, що ховається за красивою формою, кнопкою, можливістю для кінцевого користувача продукту, – має працювати і має працювати правильно. Також до завдань бекенд-програміста належить збирання фронтенда і бекенда та багофікси (виправлення помилок, що виникають у процесі збирання і тестування готового ПЗ). Бекенд розробка – це інженерія серверної частини вебдодатків, яка є ключовою для їхньої функціональності та безпеки. Вона відповідає за обробку даних, що надходять від користувачів, та їх зберігання. Завдяки бекенду, вебсервіси можуть масштабуватися та ефективно взаємодіяти з іншими програмами та сервісами.
Це hard skills (технічні знання) кожного розробника бекенда. Також необхідно бути ініціативним і вміти відстоювати свої думки. З вище написаного можна дійти висновку, що бекенд-розробник створює невидиму, але водночас важливу частини ПО. Адже все, що ховається за гарною картинкою/формою, має ефективно працювати.
Ми не персоналізуємо Вас, а лише робимо серфінг на сайті зручнішим. Серед переваг професії – кар’єрне зростання, висока зарплатня, гнучкий формат роботи, можливість віддалено працювати в іноземних компаніях. При цьому один сервер може легко обробляти запити відразу декількох клієнтів.
Як правило, ми хочемо на свій сайт інтегрувати google-карти, щоб клієнт швидко знайшов нашу офлайн-точку. Для цього сервер сайту звертатиметься до сервера Google. Бекенд зазвичай працює на сервері, тоді як фронтенд працює у браузері користувача. Нещодавно ми розповідали про особливості професії Front-end розробника – спеціаліста, який займається створенням клієнтської частини сайту. Але не менш важливою є професія Back-end розробника, про яку й поговоримо в цій публікації.
Робота в кращіх IT командах https://wizardsdev.com/